Статті

Статті

Варильна панель: як підібрати?

18.03.2017 Статті

Здавалося б, варильна панель – всього лиш верхня частина плити, на якій готується їжа. Однак, виявляється, є безліч технічних нюансів... Як же правильно підібрати варильну поверхню?

Варильні поверхні поділяються на: газові, електричні, індукційні, комбіновані.

 

Електричні варильні панелі реалізуються на платформі з металу (нержавіюча сталь, емаль) або склокераміки.

Емальовані поверхні відносно недорогі і звичні для покупця. Панелі з нержавіючої сталі більш практичні, мають естетичний вигляд, хоча ціна їх трохи вища, ніж в емальованих поверхонь.

Найбільш поширеними і популярними стали склокерамічні панелі, зовнішня привабливість яких поза конкуренцією.

Індукційні поверхні

Нагрівається не склокераміка, а посуд: електромагнітна котушка генерує поле, що створює тепло безпосередньо у сковорідці або каструлі. Результат – індукційні поверхні максимально безпечні в експлуатації, так як повністю виключають опіки.

Щоб розвіяти архаїчний міф про шкідливість такої технології було проведено експеримент. Тестування напруги магнітного поля індукційної поверхні показало результат в 91 разів менший, ніж для звичайного фена!

Другий аспект – енергоефективність індукційної варильної поверхні. Їй не потрібен 20-30 хвилинний розігрів, як у старій електроплиті. ККД (коефіцієнт корисної дії) "індукційки" більш ніж в 1,5 рази вищий, ніж у класичної електричної панелі (90% проти 55%).

Крім того, на індукційній поверхні приготування відбувається швидше, ніж на звичайній електричній (враховуючи розігрів плити). А додатково кондиціонувати кухню не потрібно – вона зовсім мало нагріває повітря. "Індукційна кухня" відносно прохолодна.

Газові варильні панелі реалізуються на платформі з металу (емальовані, нержавіюча сталь) або ж це – газ на склі.

Сьогодні, як і раніше, випускаються загальновідомі і популярні газові поверхні з використанням емальованого покриття або нержавіючої сталі, які знаходять свого покупця завдяки низькій вартості.

Для тих же споживачів, які хочуть бачити на своїй кухні не тільки сучасну, але і стильну техніку, виробники, в тому числі й Günter & Hauer, розробили варильні панелі із загартованого скла.

Передові технології дозволили створити комбіновані панелі: газові конфорки межують із електричними. Цей варіант реалізації актуальний для будинків із проблемами подачі газу або електроенергії.

Всі вище перераховані види варильних поверхонь представлені в асортименті виробника побутової техніки, Günter & Hauer.