Статті

Статті

Як правильно обрати духовку?

18.03.2017 Статті

Завдяки сучасним технологіям і новим пропозиціям виробників, покупцям все складніше доводиться при виборі потрібної моделі духової шафи. На чому ж зупинити свій вибір?

Електрична чи газова?

У сучасних електричних духовках обов'язково є значна кількість режимів приготування: випічка, гриль, верхній, нижній нагрів, конвекція, розморожування, підігрів страв та інші. Однак вони не дуже підходять для дач, де задля економії частіше використовують природний газ у балонах.

Газова духовка. Яку обираємо?

Умовно нинішні газові духові шафи можна розділити на класичні та багатофункціональні. У чому ж відмінність між ними і якому варіанту віддати перевагу?

Класичні духовки працюють без вентилятора і мають лише пару режимів нагріву. Багатофункціональні (ще їх називають конвекційними) – обладнані вентилятором, який примусово обдуває страву, доводячи її до потрібного ступеня готовності. Використовуючи такі духовки, можна домогтися одержання апетитної хрусткої скоринки на м'ясі, рибі, пирозі і значно скоротити час приготування.

З огляду на те, що вентилятор може задути палаюче полум'я, такі духовки оснащуються порожнинними пальниками і датчиком автоматичного підпалювання. Це дуже зручно і безпечно.

Непринциповим, але бажаним, буде також наявність у газовій духовці і автоматичного підпалювання. Він може бути як ручним, так і автоматичним. Користуватися ним дуже просто і зручно.

А ось рожен і гриль взагалі надихають користувачів на кулінарні шедеври: відтепер у духовці можна готувати шашлик, величезні ростбіфи, велику рибу і птицю.

Електрична духова шафа: необмежені можливості

Для тих, хто часто приймає багато гостей, хто має велику родину, яка любить смачно і корисно поїсти, хто вважає себе гурманом і навіть перфекціоністом, хто хоче реалізовувати себе як професійний кухар, якраз і призначені електричні духові шафи.

Подібно до газових, електричні духовки бувають класичними та багатофункціональними.

Багатофункціональні духовки мають примусову вентиляцію (конвекцію) і більшу кількість режимів приготування страв, за допомогою яких можна:

  • розморожувати продукти у двох режимах
  • сушити овочі, фрукти, трави, зелень і навіть гриби
  • випікати піцу, сирники, пиріжки та великі пироги з начинкою
  • готувати печеню і запікати овочі
  • готувати кілька страв одночасно
  • використовуючи верхній гриль, одержувати рум'яну скоринку: як на випічці, так і на м'ясі
  • смажити шашлик і запікати рибу

 

Таймер і температурний датчик

Уже багато десятиліть таймер є невід'ємною частиною пічок і духових шаф, але як і раніше актуальний для всіх, хто прагне до того, щоб страва не підгорала, вчасно була вийнята з духовки і подана гарячою до столу. Саме тому всі сучасні духові шафи забезпечені таймерами зі звуковим сигналом.

Термощуп порівняно недавно з'явився в арсеналі тих, хто бажає точно знати, що страва приготована остаточно. Датчик являє собою щуп із цифровим дисплеєм, на якому вказується температура продукту, що готується: досить ввести щуп у страву – відразу ж стане зрозуміло, чи вона вже готова. Чудова річ, чи не так?

Безпека. Готуємо з упевненістю

Теплоізоляція – у першу чергу! Всі поверхні духової шафи, ручки і дверцята ні в якому разі не повинні бути гарячими, щоб уникнути опіків. Це особливо важливо, якщо в будинку є діти і тварини. Особливий плюс до безпеки духовки додає також така функція, як блокування для захисту дітей. Тепер батьки можуть бути спокійними, що їхня дитина ненароком не відкриє духовку і не отримає травму.

Приємним доповненням також може стати наявність телескопічних спрямовувачів, завдяки яким господині не потрібно брати до ​​рук гаряче деко, а достатньо лиш висунути його для того, щоб перемішати інгредієнти, змастити випічку або полити соусом м'ясо.

Догляд: легко і просто

Виробники, використовуючи кращі технології, обладнують сучасні духові шафи не просто спеціальними емалями, а такими унікальними функціями як піролізне та гідролізне очищення. Принципова відмінність лише в тому, що при піролізному чищенні забруднення вигорають при t = 300 °С і після цього потрібно лише вимити скло, а при гідролізному – стікають у піддон з водою. Відтоді, як з'явилися такі приголомшливі функції, працювати з духовими шафами стало значно легше.

Сучасна індустрія побутової хімії також йде в ногу з часом, а тому випускає цілі серії засобів по догляду за духовими шафами, коли для їхнього чищення не потрібно застосовувати агресивні абразивні засоби, щоб повністю очистити вашу техніку.